Menu Home

Profeția lui Zaharia pentru Înălțarea Domnului

 Așa zice Domnul: Iată va veni ziua Domnului şi vor sta în ziua aceea picioarele Lui pe Muntele Măslinilor, în preajma Ierusalimului, despre răsăritul soarelui. Şi în ziua aceea va ieşi apă vie din Ierusalim, jumătate de dânsa în marea cea de sus şi jumătate în marea cea de jos. Vara şi primăvara va fi aşa. Şi va fi Domnul, Împărat peste tot pământul. În ziua aceea va fi un Domn şi numele lui Unul, Care va înconjura tot pământul şi pustia, de la Gava până la Remmon, în preajma Ierusalimului despre miazăzi şi se va înălţa şi în locul său va petrece, de la poarta lui Veniamin, până la locul porţii celei dintâi şi până la poarta unghiurilor şi până la turnul lui Anameil şi până la teascurile împăratului şi vor petrece într-însul şi anatema nu va mai fi şi vor locui în Ierusalim fără de grijă. (Zaharia 14, 4- 11)

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut