Menu Home

Să mergem cu rugăciune spre Maica Domnului

Pentru participarea creștinilor din parohie la procesiunea cu „Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului” de la Schitul Pocrov, Mănăstirea Neamț, Arhiepiscopia Iașilor, Mitropolia Moldovei și Bucovinei, organizată de Centrul Eparhial, la Slobozia, în ziua de joi, 3 noiembrie 2022, cu prilejul sărbătorii praznicului „Sfinților Arhangheli”, creștinii din parohie participanți la slujba Sfântului Dimitrie, 26 octombrie 2022, după ce au aflat informații despre această icoană minunată a Maicii Domnului, s-au înscris spre a participa comunitar, împreună cu alți creștini din Episcopie, la evenimentul duhovnicesc al procesiunii, dar și pentru a se ruga personal Maicii Domnului în fața icoanei sale, ce va putea fi venertă în incinta Mănăstirii Slobozia.

 

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut