Menu Home

Cuvine-se cu adevărat să Te fericim şi să Te mărim…

Cuvine-se cu adevărat să Te fericim şi să Te mărim pe Tine, ceea ce eşti Maica Cea mult milostivă a cetelor creştineşti, primind în braţele rugăciunii Tale pe toţi cei trişti şi lepădaţi şi dobândind iertare pentru toţi cei împovăraţi de păcate. Bucură-Te, Izvorul mângâierii noastre, ce cu rugăciunile Tale îndulceşti neputinţele noastre şi reverşi din destul mirul darurilor dumnezeieşti. Vrednică eşti de toată podoaba cântărilor Stăpâniilor, însă nu uita şi florile cele smerite ale laudelor noastre.

Marți, 6 noiembrie 2018, credincioșii din parohia Plevna, care au participat la procesiunea prilejuită de aducerea icoanei Maicii Domnului din lavra Sihăstriei, s-au închinat și în catedrala din Slobozia.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut