În decembrie 2018, Google a anunțat decizia de a închide versiunea Google+ pentru consumatori în aprilie 2019, din cauza gradului scăzut de utilizare și a dificultăților pe care le presupune menținerea unui produs de succes, care să se ridice la nivelul așteptărilor clienților.
Astfel, și contul G+ al parohiei Plevna va fi închis.
Amintim că în urmă cu ceva timp parohia Plevna a renunțat la contul din rețeaua Facebook.
Momentan, cu excepția site-ului propriu, parte a Rețelei informaționale a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, singura rețea virtuală în care parohia Plevna mai distribuie informații oficiale este Twitter.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5c589890d9eb95.28395957.jpeg)
Categories: Articole