Mare ești Doamne și minunate sunt lucrurile Tale!

„Activitatea Lui nu se mărginea numai la locul unde se afla vasul acela al Său trupesc, şi nu întâmpina nicio piedică în a fi totodată altundeva în univers. Rezultă că atâta vreme cât avea să petreacă în mijlocul oamenilor, El n-a încetat să umple întreaga lume şi să sălăşluiasă alături deTatăl- de fapt să rămână în El-continuând să poarte de grijă la tot ce-i în cer şi pe pământ şi rămânând (contrar nouă) cu totul liber să fie în acelaşi timp pretutindeni şi să-Şi ducă mai departe obişnuita şi dumnezeiasca-I lucrare".

(Eusebiu de Cezareea) 


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...