Binecuvintează, Doamne, cununa anului cu bunătatea Ta, câmpiile Tale să se sature de belşug şi văile să înmulţească grâul.
Cercetează, Doamne, pământul aceasta, şi-l adapă, îmbogăţeşte, brazdele lui, rodul înmulţeşte-l. Că Tu eşti Dumnezeul nostru şi Tie slavă înălţăm, Tatălui şi Fiului şi Sfântului Duh, acum şi pururea şi în vecii vecilor. Amin.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/10/5da71194eda5d5.54197039.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/10/5da71194f0f285.00966906.jpeg)
Aflați în perioada optimă pentru încredințarea semințelor de cereale pământului, fermierii Bărăganului depun tot efortul și osteneala pentru a dobândi, prin mila Domnului, o binecuvântată recoltă.
Categories: Articole