Menu Home

Cucernicia curată şi neîntinată înaintea lui Dumnezeu aceasta este: să cercetăm pe orfani şi pe văduve în necazurile lor

Actualele vremuri dificile, în care educația copiilor încearcă să se desfășoare într-un mod nou atât pentru pedagogi cât și pentru învățăcei, într-un cadru ce presupune existența în fiecare familie a dispozitivelor electronice de comunicate: smartphone, tabletă, notebook, imprimantă precum și a unei conexiuni stabile la internet, cer soluții pe măsură. 

 Conformându-se cuvintelor Epistolei Sf Iacov 1, 27 (vezi titlu), în Parohia Plevna, Comitetul parohial a demarat procesul de identificare a necesităților și a resurselor materiale, apelând la creștini darnici, pentru a suplini lipsurile familiilor ce nu posedă aparatură de comunicații electronice, și a favoriza astfel participarea tuturor copiilor din comunitate la orele de curs susținute de profesori în sistem online.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut