Menu Home

Biserica susține misiunea Școlii

 În conformitate cu prevederile Protocolului de parteneriat Şcoală- Biserică, răspunzând apelului Grădiniţei Sf Sofia în privinţa susţinerii activităţii educative în timpul Pandemiei, conform specificului educaţiei preşcolare, în care se poate utiliza aspectul online al învăţământului doar dacă cei mici au acasă şi exersează pe suport fizic, specific nivelului lor de dezvoltare, (fişe, planşe, material auxiliar) pentru activităţile de cunoaştere a mediului; limbă şi comunicare; educarea limbajului; ştiinţe; estetic şi creativ; om şi societate. 
 Astfel, PAROHIA PLEVNA a pus la dispoziţie 2 topuri de hârtie şi a 
imprimat fişe, materiale de lucru, în vederea abordării temelor de studiu pentru preşcolari. 
 GRADINIȚA SF. SOFIA a distribuit părinţilor aceste materiale pentru continuarea acasă a activităţii educative. 

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut