Menu Home

Spală Doamne păcatele celor ce s-au pomenit cu scump Sângele Tău

 Duminică, 19 iulie 2020, a început pomenirea tainică, la Sfânta Liturghie, a celor două credincioase ce au fost chemate- în săptămâna ce a trecut- către patria cerească, Tudorița și Maria.

Pomenește, Doamne, pe cei ce întru nădejdea învierii și a vieții celei ce va să fie au adormit, părinți și frați ai noștri și pe toți cei care întru dreapta cre­dință s-au săvârșit, și iartă-le lor toate greșelile pe care cu cuvântul sau cu fapta sau cu gân­­dul le-au săvârșit, și-i așază pe ei, Doamne, în locuri lumi­noase, în locuri de verdeață, în locuri de odihnă, de unde au fugit toată dure­rea, întristarea și sus­­pinarea, și unde cercetarea Feței Tale veselește pe toți sfinții Tăi cei din veac.

www.parohiaplevna.ro; parohiaplevna@gmail.com

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut