Venerarea Sfintei Cruci, metanoia

 Sâmbătă, 1 august 2020, la sfârșitul utreniei a fost scoasă Sfânta Cruce în naosul bisericii parohiale pentru a fi venerată de credinciosi.
 Împreună cu celelalte sărbători ale Crucii:  Înălțarea Sfintei Cruci, (la 14 septembrie), Duminică a treia, a Crucii, (din Postul Mare) - Scoaterea Sfintei Cruci,  (1 august) ne cheamă la o întâlnire duhovnicească cu taina Crucii și la purtarea, în umbra Crucii Domnului, a propriei noastre cruci, dată nouă, în viață, de Dumnezeu


www.parohiaplevna.ro; parohiaplevna@gmail.com0%
încărcat
Se încarcă
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...