Menu Home

„Biserica susține elevii defavorizați nu doar la începutul școlii”- proiect filantropic anual

 Ținând cont că elevii din medii fragile socio-economic necesită sprijin nu doar la începutul școlii ci pe toată perioada de desfășurare a procesului instructiv-educativ, în anul școlar 2020- 2021, la nivelul sectorului filantropic al Comitetului Parohial, cu sprijinul deosebit de generos al Asociației de Medicină pentru Sănătate Publică precum și cu implicarea inimoasă a cadrelor didactice de la Școala Plevna, s-a hotărât ca pe măsură ce rechizitele oferite copiilor din parohie (caiete, creioane, culori, carioci, acuarele, produse de igienă, etc) vor fi fost consumate, să fie oferite altele noi pentru buna desfășurare a învățării în continuare.

 Primul pas al acestui proiect filantropic a constat, la începerea anului școlar, în oferirea a 12 ghiozdane echipate complet unui număr corespunzător de copii proveniți din familii numeroase, cu puține resurse sau orfani de un părinte, în valoare de 1950 lei.

parohiaplevna@gmail.com

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut