Slujbă de seară pentru ocrotitoarea cerească a parohiei


Pe sfânta folositoare a celor ce sunt întru nevoi, toți cu dreaptă credință să o lăudăm, pe Preacinstita Parascheva. Că aceasta, lăsând viața cea stricăcioasă, pe cea nestricăcioasă a luat în veci. Pentru aceasta mărirea a aflat și dar de minuni, cu Dumnezeiasca poruncă. (Minei)


Marți, 13 octombrie 2020, în continuarea Vecerniei celui de-al doilea hram al bisericii parohiale (Sfânta Parascheva), s-a oficiat și rânduiala binecuvântării darurilor pământului și ale priceperii oamenilor, în cadrul slujbei Litiei.

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...