Menu Home

Coșul Sfintei Filofteia- 2017 (socotirea darului)

Auzind tu, fericito, glasul Evangheliei Domnului, care fericeşte pe cei milostivi, tare l-ai întipărit în inima ta şi cu atâta credinţă l-ai primit şi atâta l-ai iubit, încât cu înfocata şi dumnezeieasca râvnă aprinzându-te, cu însutite osteneli şi cu sârguinţă multă ai cântat lui Dumnezeu: Aliluia! După otpustul Sfintei Liturghii, oficiate la pomenirea Sfintei Filoteea (7 decembrie 2017), comitetul parohial a socotit roada dărniciei celor ce au donat alimente ambalate pentru mângâierea fraților aflați în situații mai delicate. Dărnicia enoriașilor s-a concretizat în următoarele produse și cantități:produse cantitateulei 22 lzahăr 23 kgfăină 6 kgorez 7 kgmălai 3 kgalte produse alimentare10 kg

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut