Menu Home

Site-ul parohiei Plevna- 2000 de articole

La 16 martie 2015 în rețeaua web a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor apărea următorul anunț: În aceste zile, a fost lansat oficial site-ul web al Parohiei Plevna- situată în Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Lehliu, cu binecuvântarea PS Părinte VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor. Un element inedit, este faptul ca acesta este primul site web al unei parohii, lansat pe structura unui nou CMS performant, creat gratuit de Serviciul specializat NETCreator, al Asociației Lăcașuri Ortodoxe, în sprijinul Bisericii Ortodoxe Române… (continuarea articolului aici [https://lonews.ro/media-cinema/18595-parohia-plevna-primul-site-web-realizat-pe-structura-noului-cms-netcreator.html] ) Astăzi, 20 decembrie 2017, site-ul web al parohiei Plevna a atins pragul a 2000 de articole publicate, care oferă informații despre istoria și spiritualitatea locală (lumini din trecut, sufletul acestei câmpii) dar și despre activitatea bisericească din parohie și episcopie (misiune, cateheză, filantropie, resurse) ce sunt prezentate într-o formă concisă, accesibilă oricui. Mulțumirile pline de recunoștință pentru acest moment de sărbătoare se îndreaptă către Preasfințitul Părinte VINCENȚIU, ce a binecuvântat lansarea acestui site parohial, ca unealtă de propovăduire specifică epocii informației online, iar gratitudinea acestui popas este îndreptată spre Serviciul specializat NETCreator, al Asociației Lăcașuri Ortodoxe, care prin intermediul voluntarilor oferă un constant, personalizat și foarte competent sprijin tehnic. Eforturile conjugate țintesc spre împlinirea în faptă a motto-ului site-ului: „Mulţumire fie adusă deci lui Dumnezeu, Celui ce ne face pururea biruitori în Hristos şi descoperă prin noi, în tot locul, mireasma cunoştinţei Sale!” 2 Cor 2, 14

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut