Menu Home

Activitate comună Școală- Biserică

Miercuri, 13 aprilie 2022, ca o pregătire a rememorării evenimentelor din ultima săptămână din viața Domnului Iisus  (Intrarea în Ierusalim- Săptămâna Pătimirilor- Paștile), în biserica parohială s-au desfășurat mai multe activități- ateliere în care elevii claselor I, a III-a și a IV-a de la Școala Gimnazială Răzvani, însoțiți de doamnele învățătoare, au intonat colinde pentru Florii, au confecționat cununi din salcie și au colorat ouă.

La toate aceste activități, copiii au primit explicații pertinente în conformitate cu Sfintele Scripturi și Sfânta Tradiție.

La sfârșitul activității toți copiii participanți și adulții ce i-au însoțit au primit din partea parohiei dulciuri, cruciulițe, metaniere și iconițe.

Mulțumiri se cuvin domnului Director al Școlii Gimnaziale Radu Vodă, prof Nicolae Marin și Primarului Comunei Lupșanu, domnul Ștefan Câmpulungeanu, pentru facilitarea desfășurării activității.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut