Menu Home

Încheierea festivă, în biserică, a anului școlar 2020- 2021

 Pe noi cei ce ne-am adunat astăzi spre a-Ți aduce mulțumire fierbinte pentru ajutorul ceresc și darul luminii, pe care le-ai revărsat și în acest an școlar asupra școlii noastre creștineşti, asupra dascălilor și elevilor ei, deschizându-le mintea, descoperindu-le cărările înţelepciunii și trezind în inima lor dorinţa de a se învrednici să priceapă puterea Legii Tale, ca să păşească pe calea virtuților, sporind din an în an cu mulțimea învățăturii și cu podoaba purtărilor bune, miluiește-ne Tu, Doamne, Părintele luminilor și Împăratul Milei.

Ca și în anul școlar anterior, și anul acesta încheierea festivă a școlii a avut loc în biserica parohială, în mijlocul comunității rugătoare, în ziua nașterii Sfântului Ioan Botezătorul, 24 iunie 2021.

 Evenimentrul, la care au participat elevi, profesori, părinți și credincioși a constat în rostirea Rugăciunii la încheierea anului școlar și festivitatea propriu-zisă de premiere, când toți copiii au primit diplome și cărți din parte școlii, caiet de vacanță și carte creștină din parte parohiei (grației Protocolului de parteneriat) precum și dulciuri, oferite de credincioșii participanți la eveniment.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut