Menu Home

Școala și Biserica- parteneri în educația ecologică

La inițiativa ISJ Călărași, în data de 4 iunie 2022, elevi ai școlilor din fiecare localitate a județului nostru au participat la o activitate de ecologizare a spațiului adiacent unităților de învățământ și a altor instituții importante din localitate.

În această inițiativă s-au înscris și elevi ai școlii din enorie, care, sub coordonarea cadrelor didactice, au întreprins o activitate practică de conștientizare a aspectului poluant și daunător al deșeurilor aruncate la întâmplare.

Entuziasmul participanților la eveniment a fost susținut cu daruri din partea parohiei, care ca partener al activităților din școală, susține în diferite moduri activitatea pedagogică de orice fel pentru educația tinerelor generații.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut