Tinerii nu sunt doar viitorul Bisericii, ei sunt și prezentul activ și creativ al acesteia”, a afirmat în repetate rânduri Preafericitul Părinte Patriarh Daniel care îi consideră pe tineri „daruri ale lui Dumnezeu pentru familie, Biserică și societate”.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/08/5d51f16f160810.44810494.jpeg)
În fotografie, alaturi de Părintele Patriarh este Andreea, o tânără creștină cu origini în satul nostru, implicată activ în miscarea creștină studențească ASCOR.
Categories: Articole