Menu Home

Oră de Religie la clasa pregătitoare

 Micuții învățăcei care au părăsit grădinița, fiind în clasa pregătitoare pentru ciclul școlar, au descoperit la Ora de Religie resorturile tainice ale vieții de familie, în care copilul este darul minunat deopotrivă al familiei dar și al lui Dumnezeu pentru umanitate.

 Susținerea iubirii filiale prin rugăciunea pentru părinți 

Doamne, cât este de bine
Când e mama lângă mine,
Doamne, cât este de rău
Când nu-l văd pe tatăl meu.

Tata, mama, mă iubesc,
Pentru mine ei trudesc;
Ţine-i Doamne Îndurate
La mulţi ani cu sănătate,

cât și prin evidențierea dragostei, ca liant al legăturilor de familie, în cadrul activității de colorare și identificare concomitentă a interrelațiilor dintre mai multe generații in cadrul familiei extinse, sunt achiziții ce se cade a fi cultivate cu prisosință.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut