Menu Home

Dragostea are limbajul ei, limbajul lui Hristos

 Noi suntem ținuți în viață de mila lui Dumnezeu. Zi și noapte cerem milă și iertare. Le vom primi atunci când și noi le vom înfăptui la rândul nostru. (Efrem Athonitul)

Veniţi să ne curăţim pe noi înşine, cu milostenii şi cu îndurări spre săraci; nu trâmbiţând facerea noastră de bine. Să nu ştie stânga lucrul dreptei; să nu risipească trufia rodul milosteniei; ci întru ascuns să strigăm către Cel ce ştie cele ascunse: Părinte, iartă greşalele noastre, ca un iubitor de oameni. (Triod)

 La încheierea primei săptămâni a Marelui Post din anul 2020, creștinii, care au postit și au exersat, zilnic, la biserică, virtutea rugăciunii, au oferit, tot la biserică, roada faptelor bune, milostenia, pentru sprijinul creștinilor din parohie aflați în situații dificile.
  Aceste daruri, alimente de primă necesitate, vor fi distribuite în parohie prin intermediul doamnelor din sectorul filantropic al Comitetului parohial.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut