Menu Home

Sfânta Lumină a fost adusă și în parohia noastră

 Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, sâmbătă, 18 aprilie 2020, preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail, vicar eparhial, împreună cu preacucernicul arhidiacon Andrei Cornel Petre, au adus, de la Aeroportul H. Coandă, Sfânta Lumină în Eparhia noastră.

    Anul acesta, minunea primirii Sfintei Lumini la Biserica Sfântului Mormânt a avut loc în jurul orei 13:50.

    Preasfințitul Sa, a primit Sfânta Lumină în Paraclisul Episcopal după care preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail, a împărțit Sfânta Lumină părinților protopopi din Episcopia Sloboziei și Călărașilor.

 În parohia noastră, Sfânta Lumină a fost adusă în biserica parohială și depusă pe Sfântul Altar, ca în fiecare an, prin osteneala părintelui Claudiu, sâmbătă seara, după ora 20.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut