Menu Home

Cota 2500

 Acesta este articolul cu numărul 2500 al site-ului parohial în noul CMS LăcașuriOrtodoxe. 

 Mulțumiri pline de recunoștință pentru acest popas se îndreaptă către Preasfințitul Părintele nostru VINCENȚIU, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, ce a binecuvântat calea propovăduirii prin intermediul site-ului parohiei Plevna, ca unealtă de propovăduire specifică epocii informației online, iar cărarea urmată, foarte precis marcată și în mod lesnicios deschisă tuturor celor ce vor să o urmeze în exercitarea propovăduirii mesajului evanghelic în dimensiunea spațiului virtual, se datorează Serviciului specializat NETCreator, al Asociației Lăcașuri Ortodoxe, care prin intermediul inimoșilor voluntari oferă un constant, personalizat și foarte competent sprijin tehnic în duh creștin.

Dumnezeu, Atotțiitorul, Care săvârșește necontenit fapte minunate, să ne lumineze mințile ca să-L cunoaștem mai bine și să lucrăm cu stăruință la sporirea cunoașterii adevărului, la hrănirea iubirii, la împărțirea bucuriei, la păstrarea și întărirea păcii pe care ne-a adus-o din ceruri Domnul Iisus Hristos.

parohiaplevna@gmail.com

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut