Menu Home

Pentru Viață

Activitatea comunitară, din cadrul manifestării naționale „Marșul pentru viață”, desfășurată la lehliu Gară, sâmbătă, 24 martie 2018, binecuvântată de Preasfințitul Părinte VINCENȚIU, a cuprins o parte liturgică (cântări, imne și rugăciuni rostite de toți participanții), o parte învățătorească (Cuvântul Preasfințitului Părinte VINCENȚIU) și o parte interactiv-distractivă, îndeosebi pentru cei mai mici creștini. Parohia Plevna a participat la acest eveniment prin 4 copilași, elevi cu bune rezultate la învățătură și cu o educație părintească foarte frumoasă, provenind din familii cu posibilități mai modeste, unul dintre copii fiind orfan de mamă. Participarea la acest eveniment, duhovnicesc, formativ și distractiv, încheiat cu primirea dulciurilor de post și a revistelor pentru copii, a fost ca o mângâiere, ca o ocazie unică de a participa, din primul rând, la un spectacol deosebit de reușit, organizat de Protopopiatul Lehliu prin implicarea părintelui protopop Mihail Zotta.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut