Menu Home

Hristos se apropie de noi în atitudine de nevoiaș

Nu-l invidiaţi pe cel bogat pentru averea sa, pe cel puternic pentru demnitatea sa şi pe cel înţelept pentru ştiinţa sa, căci toate acestea sunt mijloace ale virtuţii doar pentru cei care le întrebuinţează bine, fiindcă fericirea nu stă în ele însele.”

Sfântul Vasile cel Mare

Prin generozitatea Asociației de Medicina pentru Sănătate Publică, ca lucrare a parteneriatului de colaborare încheiat cu parohia Plevna, în prima decadă a lunii iulie 2018, comunitatea nostră a primit un transport de bunuri: articole de îmbrăcăminte, de curățenie, de îngrijire a copiilor.

Prin osteneala doamnelor din comitetul parohial, aceste daruri au fost oferite familiilor cu venituri mici, cu mulți copii, aflate în situație de risc.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut