Duminică, 9 septembrie 2018, după Sfânta Liturghie, credincioșii prezenți la rugăciune au participat la rânduiala Slujbei de Mulțumire pentru toate binefacerile primite de la Dumnezeu și la Rugăciunea de sfințire a icoanelor zugrăvite la troița de răspântie.
Prin osteneala familiei Mirea, oameni foarte harnici și cu credință lucrătoare, acest popas duhovnicesc pentru călătorul ostenit de cale, a fost împodobit cu chipurile prietenilor lui Dumnezeu, ca cei credincioși, privind la ele, să preaslăvească pe Dumnezeu, Cel ce i-a preamărit, și să se nevoiască a fi următori vieții și faptelor acestora.
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5b9584adbd3386.25320826.jpeg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2019/05/5b9584ae37f242.31407451.jpeg)
Categories: Articole