Menu Home

Cârmuirea locală susține prăznuirea demnă a Nașterii Domnului

Vineri, 23 decembrie 2022, spre finalul slujbei Ceasurilor Împărătești ale Nașterii Domnului, biserica parohială a fost vizitată de reprezentanții autorității locale, domnul primar Ștefan Câmpulungeanu, domnul viceprimar și mai mulți membri ai consiliului local. Aceștia după ce au participat la slujbă au oferit pentru bucuria tuturor celor ce vor participa la praznicul Crăciunului daruri tradiționale. Adiacent au mai fost oferite și daruri consistente pentru creștinii aflați în situație de risc, pe care reprezentanții comunității le vor distribui în enorie.

Această acțiune nu este singulară în relația Primărie-Parohie ci reflectă o stare de lucruri și un spirit de colaborare interinstituțional viu, dinamic și firesc, în coordonate creștine, pentru respectul tradițiilor și mai binele oamenilor din comunitate.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut