Misiune în condiții de pandemie

 Condițiile virozei pandemice SARS-Cov-2 reclamă prudență pastorală deosebită pentru ca în orice context (liturgic, pastoral, filantropic) slujitorii să aibă grijă pentru aplicarea normelor sanitare, impuse de autorități, fiind cu luare aminte la păstrarea sănătății lor, a familiei și a întregii comunități bisericești.

 Astfel, vizitele pastorale pentru binecuvântarea caselor din ianuarie 2021 au fost desfășurate în condiții de distanțare fizică, purtându-se de către preot și ortac a dispozitivelor medicale de protecție (masca, mănuși), intrându-se în casă pentru binecuvântare doar la cererea insistentă a credincioșilor doritori.

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...