Menu Home

O serbare de Crăciun de neuitat

În preziua începerii vacanței de Crăciun 2022, elevii Școlii Plevna, sub coordonarea doamnelor profesoare, au susținut o foarte emoționantă activitate artistică în cinstea Nașterii Domnului, intonând cântece creștine, recitând poezii despre Nașterea Domnului și oferind celor prezenți vii emoții.

Spectacolul celor mici a fost binecuvântat prin prezența și slujirea liturgică a preotului, care, desfășurând vizite pastorale în enorie, a binecuvântat adunarea școlară oferind astfel un cadru duhovnicesc optim pentru activitatea celor mici.

Dat fiind faptul că la sfârșitul anului școlar 2022-2023 activitatea Școlii Primare Plevna va înceta, pentru toți cei prezenți la serbare, elevi-părinți-cadre didactice-bunici, emoția a fost pe măsura încărcăturii emoționale aferente ultimei serbări de Crăciun desfășurată în termeni laudativi de elevii acestei școli.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut