Menu Home

Plan de măsuri pentru spor duhovnicesc prin pelerinaj

La nivelul parohiei s-a conturat un plan de măsuri pentru catehizarea credincioșilor asupra rostului duhovnicesc al mergerii împreună către locuri duhovnicești pentru întâlnirea cu prezența sfințitoare a lui Dumnezeu. Astfel, în ziua de 3 noiembrie 2022, creștinii participanți la pelerinaj vor veni la biserica parohială unde se va desfășura o activitate parohială de rugăciune și catehizare, în următoarele coordonate:

ora 11.30 Rugăciuni pentru binecuvântarea pelerinilor călători,

ora 11. 40 Cateheză: „Pelerinajul: prilej de înviorare a vieții spirituale și de întărire a credinței”,

ora 11.50 Oferirea foii prohiale APA CEA VIE, cu date despre Schitul Pocrov și despre Icoana Maicii Domnului,

ora 11.55 Îmbarcare în mijlocul de transport.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut