Menu Home

Tată și fiu vestesc, într-un glas, bucuria întregii lumea

În ziua cea binevestită a prăznuirii noastre să trâmbiţăm duhovniceşte; că cea din sămânţa lui David, Maica vieţii astăzi se naşte, stricând întunericul; Ceea ce este înnoirea lui Adam şi chemarea Evei, şi izvorul nestricăciunii, prin care noi ne-am îndumnezeit şi din moarte ne-am mântuit; şi cu Gavriil să strigăm către dânsa credincioşii: Bucură-te ceea ce eşti plină de har, Domnul este cu tine; prin tine dăruindu-ne nouă mare milă. (Cântare la Nașterea Maicii Domnului)

La sărbătoarea Nașterii Maicii Domnului, 8 septembrie 2022, creștinii din comunitate s-au bucurat de vizita fostului cântăreț bisericesc voluntar din parohie, Ilie, care, vizitându-și părinții, a participat, alături de tatăl său, și la slujirea de la strană.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut