Menu Home

Sinteza activităților de parteneriat Școală- Biserică

În fiecare an, la inaugurarea unui nou acord de parteneriat Școală- Biserică este obiceiul de a se prezenta celor două comunitați implicate, școlară și bisericească, o sinteză a activităților desfășurate în cadrul trasat de protocolul de cooperare pentru anul școlar 2019- 2020.

 S-au desfășurat astfel 55 de activități: educaționale (în concordanță cu tematica anului omagial din Patriarhia Română dedicate satului și familiei), de sprijinire a desfășurării orei de religie (oferire de auxiliare și materiale didactice, a 2 smartphone, a diverselor fișe și rechizite pentru activități online), de identificare și ajutorare filantropică a elevilor cu posibilități materiale reduse (la Crăciun, la Paști, la începerea școlii), de rugăciune în biserică și premiere a elevilor la sfârșitul anului școlar (când școlile erau închise în timpul primului val pandemic).

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut