Hramul bisericii: "depărtați cu trupul dar apropiați cu duhul"

Sărbătoarea hramului principal al bisericii parohiale, Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil, 8 noiembrie 2020, în condițiile pandemiei, a constat doar în bucuria uhovnicească a credincioșilor de a se aduna în jurul Sfântului Altar pentru Sfânta Liturghie. Creștinii sunt chemaţi la responsabilitate, pentru ca, observând normele autorităţilor, să facă în aşa fel încât adunările liturgice să nu reprezinte o ocazie de răspândire a bolii.

Astfel slujba s-a desfășurat în condițiile prescrise de autorități: purtarea măștii, distanțare, renunțarea la masa de obște și la invitarea preoților din parohiile învecinate.

0%
încărcat
Se încarcă
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...