Menu Home

Frații încercați nu sunt singuri! (I)

Prima activitate înteprinsă în cadrul noului proiect filantropic parohial, pentru susținerea şi încurajatea celor singuri, suferinzi, în lipsuri, s-a desfaşurat duminică, 19 noiembrie 2017. Împreună cu 4 credincioase a fost vizitată o credincioasă vârstnică, enoriaşă a parohiei Plevna, a cărei fiică, cadru didactic în Şcoala Plevna, a fost lovită, în mod neaşteptat, de o suferință intensă ce a culminat cu o dificilă intervenție chirurgicală. În semn de empatie creştină, participanții la această activitate au încurajat, au îmbărbătat duhovniceste, au participat la un moment de rugăciune către Maicuța Domnului, oferind din partea lor daruri de mângâiere şi o icoană. Din partea parohiei s-a oferit tuturor, spre catehizare şi întărire a credinței, revista Familia Ortodoxă precum şi foaia parohială Apa cea Vie, alcătuită special pentru acest moment duhovnicesc.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut