Menu Home

Nu cumva, între timp, au apărut noi modificări ale doctrinei?

Este știut de către toată lumea, mai puțin de martorii mincinoși, cărora mai marii lor le interzic în mod foarte strict să citească literatura mai veche a sectei, că societatea turnului operează nenumărate schimbări în doctrină. Aceste permanente schimbări sunt justificate prin primirea unei lumini noi de la dumnezeul lor. dumnezeu care, fiind tatăl minciunii, întotdeauna are adevăruri noi pe care adepții trebuie să le susțină necondiționat. Așa s-a întâmplat, printre altele, în vremurile din apropiere, în anii 1985, 1988, 1995, 1996, 1998 şi 1999, 2002, 2007, 2008, 2010 în care ca urmare a profeției mincinoase privind sfârșitul lumii în 1914 se recalibrează continuu doctrina pentru a se încadra în „adevăr”. Lucrarea lor de înșelare prevede difuzarea de literatură viu colorată, prin care credulii sunt înspăimântați cu predilectele teme aplocaliptice, care stârnesc interesul: cataclisme, războaie, boli, șomaj, etc. Multe din acestea sunt exemplare tipărite cu relativ mult timp în urmă, între timp, ne putem gândi indubitabil că au intervenit majore modificări ale credinței lor. Se confirmă astfel aforismul, valabil în orice lucrare dominată de principii de marketing agresiv, că ceea ce se primește în mod gratuit ori este expirat ori este dăunător. Deci mare atenție față de expirarea adevărului!

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut