![](https://parohiaplevna.ro/wp-content/uploads/sites/2/2021/12/20211228_112553.jpg)
„Până la bătrâneţea voastră Eu sunt Acelaşi, până la adâncile voastre căruntețe Eu vă voi ocroti” (Isaia 46:4)
![](https://parohiaplevna.ro/wp-content/uploads/sites/2/2021/12/Screenshot_20211229-223828_Chrome.jpg)
În doua zi de Crăciun, 26 decembrie 2021, cea mai vârstnică enoriașă, Apostol Ana, chiar în ziua în care împlinise 99 de ani și 10 luni, a fost chemată să ia plata ostenelilor pentru credința, nădejdea și dragostea cu care a slujit Domnului vreme de aproape un secol.
Cunoscută ca „bunică a satului” această enoriașă cu viață creștină exemplară a cinstit numele de familie, pe care cu vrednicie l-a purtat în viață.
Înconjurată de copii, nepoți, strănepoți, rude, vecini și cunoscuți a fost depusă în mormânt având pe chip bucuria bunei mărturisiri a vieții de credință: „lupta cea bună m-am luptat, călătoria am săvârșit, credința am păzit” (2 Tim 4, 7).
Categories: Articole