Menu Home

Postul Crăciunului. Ziua a șaptea

Ceea ce ești păzitoarea creștinilor nebiruită, și rugătoare neîncetată către Făcătorul, nu trece cu vederea glasurile cele de rugăciune ale păcătoșilor; ci sârguiește ca o bună spre ajutorul nostru, care cu credință strigăm către tine: Grăbește spre rugăciune și te nevoiește spre îmblânzire, apărând pururea, Născătoare de Dumnezeu, pe cei ce te cinstesc pe tine. 

Luni, 22 noiembrie 2023, în biserica parohială s-a cântat Paraclisul mic ai Maicii Domnului în preajma unei icoane purtătoare de har a Maicii Domnului din Mitropolia Clujului.

În învățătura evanghelică Fecioara Maria s-a făcut pricina mântuirii neamului omenesc, împăcătoarea și împrietenitoarea lui Dumnezeu cu oamenii, pricina înnoirii lui Adam cel căzut.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut