Pungi care nu se învechesc- proiect filantropic

De la nici un sărac să nu-ți întorci fața ta, și atunci nici de la tine nu se va întoarce fața lui Dumnezeu. (Tob 4, 7)

În urma unei situații dificile de viață, doi copii minori au rămas fără mamă. În atare situație, la nivel parohial, s-a inițiat programul filantropic Pungi care nu se învechesc constând în ajutorare ritmică cu alimente și produse de igienă. Se implică în această activitate doamna Mioara, care în cadrul responsabilității asumate de a monitoriza situația acestor copii, se ocupă cu această activitate filantropică cu delegație din partea Comitetului parohial.

În săptămâna a treia de după Paști a anului 2021, prin Comitetul parohial, Biserica a oferit alimente și produse de igienă în valoare de 200 lei.