Menu Home

„Rezerva comunitară”, o nouă activitate filantropică

 Nu este împărăţia lui Dumnezeu mâncarea şi băutura, ci dreptatea şi nevoinţa cu sfinţenie. Pentru aceasta, nici bogaţii nu vor intra într-însa, ci numai câţi pun averile lor în mâinile săracilor; acestea învaţă şi David proorocul, zicând : Bărbat drept este cel ce miluieşte în toate zilele, cel ce se desfătează întru Domnul, umblă în lumina Lui şi carele nu se va poticni. Acestea toate s-au scris, spre învăţătura noastră; ca postind, să facem bunătate şi aşa va da nouă Domnul, în locul celor pământeşti, cele cereşti. (Triod)

 La începutul lunii aprilie 2021, în a treia săptămână a Marelui Post, cu sprijinul magazinului de caritate La Taica Lazăr s-au oferit articole vestimentare unor creștini mai fragili social din comunitate.

Categories: Articole

plevna

Sari la conținut